W dalszym ciągu trwa akcja strajkowa wszystkich nauczycieli zatrudnionych w Samorządowym Przedszkolu nr 76 w Krakowie.
Nauczyciele zadeklarowali, iż w poniedziałek 15.04.2019 w dalszym ciągu będą strajkować.
W związku z zaistniałą sytuacją, jako dyrektor na którym spoczywa obowiązek zapewnienia bezpiecznego pobytu dzieci na terenie przedszkola z powodu braku możliwości zorganizowania doraźnych zastępstw i zapewnienia dzieciom należytej opieki w przyszłym tygodniu  za zgodą Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w dalszym ciągu będę podejmowała decyzje o  zawieszeniu  zajęć w przedszkolu.
 Zwracam się do Państwa  z prośbą o zrozumienie tej trudnej sytuacji i zapewnienie  w tych dniach opieki dzieciom.
W obecnej chwili tylko dwóch nauczycieli w poniedziałek zadeklarowało, że przystąpi do pracy  (w grupie do 25 dzieci), ale we wtorek prawdopodobnie będą już wszyscy strajkować.
Dyrektor w trakcie strajku nie może w żaden sposób wpływać na decyzje strajkujących nauczycieli i nie może też uzyskać wcześniej jakiejkolwiek informacji na temat dalszego przebiegu akcji strajkowej.
Postaram się na bieżąco przekazywać Państwu kolejne komunikat dotyczący organizacji pracy przedszkola. Liczę na Państwa wyrozumiałość w tej bardzo trudnej sytuacji.