Akcja strajkowa nauczycieli

Szanowni Państwo!
W dalszym ciągu trwa akcja strajkowa nauczycieli zatrudnionych w Samorządowym Przedszkolu nr 76 w Krakowie.
Nauczyciele zadeklarowali, iż we czwartek 18.04.2019 i piątek 19.04.2019 w dalszym ciągu będą strajkować. W tych dniach zajęcia w przedszkolu będą zawieszone. Zwracam się do Państwa  z prośbą o zapewnienie  w tym dniu opieki dzieciom. W czwartek i piątek w dalszym ciągu dwóch nauczycieli zadeklarowało, że podejmie pracę  (w grupie do 25 dzieci). Jedna nauczycielka będzie w pracy rano, druga po południu. W trakcie zawieszonych zajęć w przedszkolu możemy sprawować opiekę tylko w wyjątkowych sytuacjach, ponieważ dyrektor nie jest w stanie zapewnić opieki wszystkim dzieciom.

Dzisiaj uzyskałam informacje od strajkujących nauczycielami, iż po Świętach Wielkanocnych ze wg na obrady okrągłego stołu w sprawie edukacji w okresie 23.04.2019/wtorek/ do 26.04.2019 /piątek/ strajk będzie zawieszony. Zajęcia w dniach 23.04.2019 – 26.04.2019 będą odbywały się w naszym przedszkolu normalnie w poszczególnych grupach, wszyscy nauczyciele przystąpią do pracy.
W imieniu strajkujących nauczycieli informuję, iż strajk zostanie zawieszony tylko na cztery dni.
Jeżeli rozmowy z rządem nie przyniosą właściwych rozwiązań od poniedziałku 29.04.2019 nauczyciele znowu przystąpią do strajku.

Możliwe że strajk od poniedziałku 29.04.2019 będzie rotacyjny: część nauczycieli będzie strajkować, a część pracować z dziećmi. Postaram się na bieżąco przekazać Państwu kolejne komunikaty dotyczące organizacji pracy przedszkola w okresie akcji strajkowej nauczycieli.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny z przedszkolem.

 

Z poważaniem

Anna Stocka


projekt i wykonanie magoosek@gmail.com