Akcja "Szlachetna Paczka"

Szanowni Państwo,

To już drugi raz, gdy nasze Przedszkole bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Wybraliśmy rodzinę, której w tym roku zorganizujemy świąteczny prezent. Wszystkie osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób wspomóc wybraną przez nas rodzinę, prosimy aby skontaktowały się z koordynatorem –Przewodniczącym Rady Rodziców – Panem Jakubem Turskim (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 502 823 361) lub z Paniami: Małgosią z grupy „Myślicieli”, Asią z grupy „Podróżników”.

Zbiórkę potrzebnych artykułów rozpoczynamy od 22.11.2018r. do 5.12.2018r.
w wydzielonym miejscu w szatni. Prosimy chętnych Rodziców o zadeklarowanie pomocy przy pakowaniu paczek w dniach 6-7.12.2018r., około godziny 16.00. Prosimy również o pomoc przy przewiezieniu paczek do magazynu 8 lub 9.12.2018r.
Opis Rodziny:

Pani Karolina (59 l.) i pan Damian (60 l.) wychowują pięcioro dzieci: Rafała (16 l.), Katarzynę (14 l.), Marcina (9 l.) oraz bliźniaków Łukasza i Kamila (6 l.).

Pani Karolina i pan Damian marzyli o gromadce dzieci. Jednak szybko okazało się, że nie mogą mieć własnych. Po wielu latach starań postanowili zostać rodziną zastępczą. Adoptowali dwójkę rodzeństwa i razem ze swoimi rodzicami stworzyli trzypokoleniową rodzinę. Jednak kilka lat temu los postawił ich przed kolejnym wyzwaniem-okazało się, że trójka rodzeństwa potrzebuje nowego domu. Pani Karolina i pan Damian podjęli jedną z ważniejszych decyzji... "stworzymy dla nich prawdziwy dom". W miejscu dotychczasowego zamieszkania nie było warunków odpowiednich dla piątki dzieci. Powstała decyzja o budowie nowego domu. Bank udzielił kredytu, jednak ze względu na wiek pani Karoliny i pana Damiana raty są bardzo wysokie i miesięcznie wynoszą 5500 zł. Obecnie żyją bardzo skromnie ale za to w godnych do wychowania dzieci warunkach. Sen
z powiek spędza im również awaria pieca centralnego ogrzewania, którego naprawa jest dość kosztowna. Ponadto oboje rodzice borykają się
z cukrzycą, a u pana Damiana zaczyna rozwijać się jaskra. Pan Damian pracuje zawodowo jako kierowca, a pani Karolina zajmuje się domem i opieką nad dziećmi. Rodzina utrzymuje się z pensji pana Damiana i świadczeń pobieranych z OPS. Po odliczeniu kosztów utrzymania domu i leczenia (1628 zł.) rodzinie pozostaje około 381 zł, miesięcznie na osobę.

Pani Karolina bardzo lubi pomagać innym. Największą radość sprawia jej opieka nad dziećmi. Pan Damian lubi jeździć samochodem, dzięki temu jego praca sprawia mu przyjemność. Rafał jest zapalonym piłkarzem. Młodsze rodzeństwo chętnie mu kibicuje w trakcie sportowych potyczek. Po lekcjach, jeżeli budżet domowy na to pozwala, dodatkowo uczęszcza na treningi piłki nożnej
w tutejszym klubie sportowym. Kasia lubi się gimnastykować. Mama się śmieje, że to człowiek guma. Marcinowi najlepiej wychodzi nieodrabianie prac domowych. Po lekcjach lubi ,,pokopać” w piłkę z Rafałem. Łukasz i Kamil uwielbiają się ze sobą i rodzeństwem droczyć. Lubią się bawić i grać w różne gry. Chętnie chodzą do przedszkola.

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY

POTRZEBA

UZASADNIENIE

Żywność

Znacząco odciąży budżet rodziny. Zaoszczędzone pieniądze umożliwią odłożenie na ratę kredytu.

Środki czystości

Znacząco odciąży budżet rodziny przed zbliżającymi się świętami.

Odzież

Na nowe ubrania często brakuje pieniędzy i rodzina nie może pozwolić sobie na takie wydatki.

 

ODZIEŻ

Lp

Imię

Rodzaj (letnie/
zimowe/ przejścio-we)

Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)

Rozmiar

Sylwetka

Uwagi (kolor, styl)

1

Rafał

Zimowe

Kurtka

S/M

   

2

Katarzyna

Zimowe

Kurtka

152

   

3

Marcin

Zimowe

Kurtka

128

   

4

Łukasz

Zimowe

Kurtka

122

   

5

Kamil

Zimowe

Kurtka

122

   

OBUWIE

Lp

Imię

Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)

Kategoria (kozaki, adidasy itp.)

Rozmiar

Uwagi (kolor, styl)

1

Rafał

Zimowe

Trapery

42

 

2

Katarzyna

Zimowe

Kozaki

39

 

3

Marcin

Zimowe

Trapery

32

 

4

Łukasz

Zimowe

Trapery

30

 

5

Kamil

Zimowe

Trapery

30

 

 

SZCZEGÓLNE UPOMINKI

Rafał marzy o piłce nożnej, w którą uwielbia grać. Kasia ucieszy się z zestawu kosmetyków dla nastolatki. Dla Łukasza i Kamila fajnym prezentem będą samochody wyścigowe. Marcin chciałby dostać traktor z przyczepą. Pani Karolina ucieszy się z książki-kryminał, a pan Damian z perfum.

POŚCIEL 160X200

Bardzo prosimy o papier pakunkowy, pudła, wstążki, materiały potrzebne do zapakowania paczek.

 


projekt i wykonanie magoosek@gmail.com