POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym oferuje pomoc psychologiczną, logopedyczną, pedagogiczną oraz konsultacje neurologiczne. Udzielanie  pomocy dziecku odbywa się przy współpracy z rodzicami. Korzystanie z pomocy jest dobrowolne i nieodpłatne. Zadania Poradni realizowane są w siedzibie, przy ul. Popławskiego 17, oraz na terenie krakowskich przedszkoli.

W przedszkolach mogą być wykonywane następujące zadania: wstępna diagnoza, obserwacja dziecka, interwencja w sprawach wychowawczych, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli, udział w pracy zespołów do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej, udział w spotkaniach rady pedagogicznej w charakterze wykładowcy lub konsultanta, wykłady i szkolenia,  terapia wobec dzieci, którym udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna, monitoring rozwoju mowy przedszkolaków.

Na wniosek rodziców możliwe jest także wykonanie na terenie przedszkola pełnej diagnozy. Na  podstawie pisemnego wniosku można także otrzymać  opinię.

W siedzibie Poradni, przy ulicy Popławskiego 17 oferowany jest poszerzony zakres usług specjalistycznych. Są to działania diagnostyczno-terapeutyczne, specjalistyczna terapia dzieci, mediacje rodzinne, poradnictwo rodzinne, oraz działania szkoleniowe. W Poradni działa Zespół Orzekający, którego posiedzenia odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

W ramach  zadania wspomagania przedszkoli, Poradnia realizuje od kilku lat autorski Program Wsparcia Wychowawczej Funkcji Rodziny i Przedszkola, oraz zajęcia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

Dyrekcja Poradni : Wanda Papugowa, Iwona Machnik

Oferta pomocy Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym:

• diagnoza i terapia psychologiczna, pedagogiczna, logopedyczna
  • konsultacje neurologiczne
  • konsultacje rehabilitacyjne
  • poradnictwo dla rodziców i nauczycieli
  • terapia rodzin, mediacje rodzinne

Szkolenia

• „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”
  • „Program Wsparcia Wychowawczej Funkcji Rodziny  i Przedszkola”

Specjalistyczna terapia

• specyficznych zaburzeń językowych