SPORTOWE SOBOTY

W tym roku w naszym przedszkolu, oprócz codziennych zabaw ruchowych, dzieci mają możliwość podjęcia rywalizacji z rodzicami i członkami rodzin. Dzięki zaangażowaniu jednego taty z grupy Zdobywców - Pana Waldemara Zycha oraz wsparciu Rady Rodziców nasze przedszkolaki mogą uczestniczyć w Rodzinnych Rywalizacjach sportowych, które odbywają się na salach gimnastycznych krakowskich szkół (do tej pory SP nr 50 i SP 153).

family

Dzieci, rodzice i nauczycielki rywalizują w 10 konkurencjach, tzw. Dziesięcioboju rodzinnym. Czasami wygrywają rodzice, a czasami dzieci. W trakcie zabaw uczestnicy nie tylko rozgrzewają wszystkie partie mięśni, ale przede wszystkim świetnie się bawią. Przedszkolaki mają m.in. możliwość rzucania do celu, czołgania się pod przeszkodami, pokonywania slalomu (z przyborami i bez), „jeżdżenia” na rydwanie z pleców taty, przechodzenia „nad przepaścią” czy wspinania się na drabinki. Ostatnią konkurencją jest niezwykle emocjonujący mecz piłki nożnej. W trakcie zabaw sportowych panuje miła i wesoła atmosfera, nikt nie czuje się przegrany. Dzieci, które mają możliwość pokonania rodziców, są z siebie bardzo dumne.
Obecność na zawodach jest honorowana złotym medalem, wręczanym przez Panią Dyrektor w trakcie uroczystego apelu w przedszkolu. Poniżej fotorelacje z sobót.

• Sportowa Sobota - 01.04.2017
  • Sportowa Sobota - 23.04.2016