NASZE PRZEDSZKOLE

Nasze przedszkole istnieje od 1953 roku, zlokalizowane jest w przyjaznej dzieciom okolicy, nieopodal krakowskich Błoni. Przedszkole posiada długą i bogatą tradycję, którą cały zespół pracowników starannie pielęgnuje i szanuje. Po efektownej rozbudowie przedszkola w latach 2014-2016, nasza placówka posiada bardzo nowoczesne zaplecze, tym samym nasi wychowankowie posiadają jeszcze lepsze warunki do wspanialej zabawy i edukacji.

Do placówki mogą uczęszczać dzieci od 3 do 6 roku życia. Prowadzimy 6 oddziałów, zróżnicowanych pod względem wiekowym. Wychowujemy, nauczamy i opiekujemy się 150 Przedszkolakami.

Przedszkole w okresie epidemii COVID-129 otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:00.

Przedszkole posiada 6 pięknych, bogato wyposażonych i bezpiecznych sal zabaw dla oddziałów przedszkolnych: Zdobywców, Tropicieli, Podróżników, Odkrywców, Myślicieli oraz Badaczy. Wszystkie sale dostosowane są do potrzeb i warunków rozwojowych dzieci. Każda przedszkolna sala charakteryzuje się innym kolorem, tym samym każda przedszkolna sala to inna zamkowa twierdza. Wystrój przedszkolny nawiązuje do krakowskich tradycji. Nasze przedszkolne barwy to: żółty, zielony, niebieski, pomarańczowy, czerwony oraz fioletowy. Nowoczesne meble i kąciki zainteresowań oraz atrakcyjne zabawki zachęcają dzieci do swobodnej zabawy.

Pomieszczenia przedszkolne i wyposażenie (w tym środki dydaktyczne) pozwalają na realizację przyjętych programów. Dzięki profesjonalnym narzędziom dydaktycznym, przedszkolna kadra w kompetentny i efektowny sposób pozwala dzieciom odkrywać Świat!

4 p 76

Prócz 6 kolorowych sal, przedszkole posiada nowoczesną salę gimnastyczną, w której odbywają się liczne zajęcia sportowe. To właśnie w naszym przedszkolu kiełkują pierwsze zamiłowania dzieci do sportu oraz zdrowej rywalizacji. W dodatkowym pomieszczeniu, w którym ukryte są wszystkie instrumenty muzyczne na czele z pianinem odbywa się również cotygodniowa rytmika oraz zajęcia taneczne. Dzieci posiadają dużo przestrzeni na ekspresyjne działanie oraz wejście w role małych artystów. Swój talent mogą wyrazić na deskach przedszkolnej, profesjonalnej sceny. To właśnie tutaj odbywają się wszelkie przedszkolne uroczystości.

Dodatkowo, przedszkole posiada salę zajęć dodatkowych, w której odbywają się liczne indywidualne spotkania Dziecka z takim specjalistami jak: logopeda, psycholog, terapeuta pedagogiczny.

Niezwykle wartościowym atutem przedszkola jest piękny, zadbany ogród. Jego rozmiary są imponujące, zalicza się do jednego z największych przedszkolnych ogrodów na terenie całego Krakowa. Zielone miejsce otoczone licznymi drzewami umożliwia dzieciom bliższe poznanie oraz codzienny, bezpośredni kontakt z przyrodą. Ogród przedszkolny jest inspiracją do zabaw, działań i doświadczeń przedszkolaków, a także ich wyczynów sportowych i relaksacyjnych. W naszym przedszkolnym ogrodzie prowadzimy hodowlę i obserwację różnorodnych roślin, pielęgnujemy rabatki kwiatowe, uprawiamy warzywa i owoce oraz dokarmiamy ptaki. Przyjaźnimy się również z licznymi wiewiórkami, dla których przedszkolny ogród jest bezpiecznym domem. Profesjonalne wyposażenie ogrodu sprzyja prowadzeniu ciekawych i twórczych zajęć z wychowankami, kręte alejki rozbudzają sympatię dzieci do dłuższych spacerów oraz umożliwiają wsłuchiwanie się w odgłosy natury. Nasz przedszkolny ogród to niewyczerpane źródło pomysłów i zabaw naszych przedszkolaków, dzieci uwielbiają to przyjazne miejsce!

Przedszkole zatrudnia kadrę pedagogiczną mającą wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie pedagogiczne. Kadra tworzy życzliwą i rodzinną atmosferę. Nasz zespół pracuje metodami opartymi na metodyce wychowania przedszkolnego. Dla pracowników przedszkola nr 76 priorytetem jest dobro i uśmiech każdego dziecka, a także jego bezpieczeństwo i kreatywne odkrywanie otaczającego Świata.

Jesteśmy przedszkolem artystycznym. Naszym wychowankom przybliżamy sztukę poprzez różnorodne środki wyrazu. Śpiewamy, tańczymy, malujemy, tworzymy, kreujemy, występujemy oraz, co najważniejsze - pomagamy sobie nawzajem.

Wspomagamy również wszechstronny rozwój Dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Indywidualny rozwój każdego z naszych wychowanków jest dla nas niezmiernie ważny!

Sztuka, sport i zdrowie to nasze przedszkolne credo!

Przedszkole posiada własną, bogato wyposażoną kuchnię. Gotujemy smacznie oraz zdrowo! Dbamy o jakość produktów serwowanych na dziecięcych talerzach. W przedszkolu wydawane są 3 posiłki: śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Każde danie wygląda bardzo zachęcająco i kolorowo, dzięki czemu nawet uparty Niejadek chwali naszą przedszkolną kuchnie! Codziennie kształtujemy wśród dzieci mądre i cenne nawyki żywieniowe oraz propagujemy zdrowy tryb życia. Zachęcamy ich do samodzielnego działania - przedszkolaki w „Przedszkolnym Kuchcikowie” przygotowują posiłki, gotują, pieką, a przede wszystkim smakują i doświadczają!

7b p 7676 p


projekt i wykonanie magoosek@gmail.com