Ogłoszenie do rodziców

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną oraz wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej przedszkole po jego otwarciu będzie funkcjonować na nowych zasadach z zachowaniem wzmożonego reżimu sanitarnego. Trwają intensywne przygotowania  do otwarcia przedszkola od dnia 18 maja 2020 r.  jednak nie została jeszcze podjęta ostateczna decyzja o terminie odwieszenia zajęć.

      Decydując się na zgłoszenie dziecka do przedszkola w okresie epidemii ze względu na sytuację rodzinną i zawodową, która  nie pozwala Państwu  na zapewnienie  dziecku opieki należy pamiętać, że:

  •  z przedszkola powinny skorzystać wyłącznie te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem w domu. 
  • pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;

Dzieci będą miały zapewnioną w przedszkolu opiekę oraz wyżywienie, praca dydaktyczna dla dzieci, które pozostaną w domu będzie nadal prowadzona zdalnie

Przekazuję Państwu kilka ogólnych zasad, które będą obowiązywały w przedszkolu:

  • rodzice będą przyprowadzali i odbierali dzieci tylko w godzinach funkcjonowania poszczególnych oddziałów, 
  • ilość oddziałów oraz ich liczebność będzie ograniczona z uwagi na obowiązujące wytyczne oraz możliwość zapewnienia opieki ze strony nauczycieli,
  • pracownicy przedszkola będą mogli korzystać z odzieży ochronnej: maseczki ,  przyłbice, rękawiczki i fartuchy ochronne,
  • rodzice nie będą mogli wchodzić do budynku przedszkola.
  • dzieci będą mogły korzystać w ogrodu przedszkolnego w miarę możliwości

Zmiana organizacji pracy wymaga zebrania informacji o liczbie dzieci. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o ponowne zadeklarowanie chęci przyprowadzenia dziecka do przedszkola w maju. Potwierdzenie woli proszę zgłosić do przedszkola  mailowo na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 14 maja tj czwartek do godziny 12:00.

Przestrzeganie  przez przedszkole procedur zmniejsza, ale nie eliminuje możliwości zakażenia i zachorowania na COVID-19  dlatego rodzice , którzy zdecydują się na zgłoszenie dziecka do przedszkola o zaostrzonym reżimie sanitarnym dostaną  do podpisania stosowne wzory oświadczeń.


projekt i wykonanie magoosek@gmail.com