CERTYFIKAT - PRZEDSZKOLE W RUCHU

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Ćwiczyć każdy może", organizowanej przez Minister Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Dzięki tej akcji zdobyliśmy certyfikat pt. „PRZEDSZKOLE W RUCHU”. Tytuł stanowi wyróżnienie dla przedszkoli, które w istotny sposób przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej. Zadaniem przedszkola rozwijanie aktywności fizycznej wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia Szczegóły oraz mapa szkół i przedszkoli z całej Polski, które biorą udział w tej akcji można znaleźć na stronie www.szkolawruchu.men.gov.pl

cert

Ruch w przedszkolu

    Zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego (obszar nr 1)

Zadanie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej: Przekazanie udokumentowanych przykładów dobrych praktyk przedszkola związanych z aktywnością fizyczną społeczności przedszkolnej, które dowodzą, że aktywne zajęcia wychowania przedszkolnego mogą być ciekawe i atrakcyjne; napisanie dwóch scenariuszy zajęć aktywnych zajęć wychowania przedszkolnego (foto, wideo, opis, scenariusz zajęć);

    Edukacja zdrowotna (obszar nr 3)

Zadanie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej: Napisanie dwóch scenariuszy zajęć dotyczących roli aktywności ruchowej w życiu, wraz z dokumentacją foto/wideo z ich realizacji w czasie aktywnych zajęć wychowania przedszkolnego;

Ruch poza przedszkolem

    Aktywność w gronie rodziny (obszar nr 8)

Zadanie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i/lub dyrektorów przedszkoli: Zorganizowanie imprezy z udziałem najbliższych członków rodziny uczniów, np. Rodzinnego Dnia Sportu, Aktywnego Dnia Babci i Dziadka itp.;


projekt i wykonanie magoosek@gmail.com